Rehvide vanusepiirang

0 Comments

Rehvide vanus on oluline tegur, mis mõjutab nende jõudlust ja ohutust. Kuigi puudub kindel reegel selle kohta, millal rehve tuleks asendada ainult nende vanuse tõttu, soovitavad paljud eksperdid, sealhulgas suured rehvitootjad, et rehvid tuleks välja vahetada pärast 6-10 aastat kasutamist, isegi kui neil ei paista olevat mingeid märke kulumisest.

Kuigi mõned rehvid võivad kesta kauem kui 10 aastat, võivad rehvi materjalid vananemise ja keskkonnamõjude tõttu, näiteks UV-kiirguse ja kõrge temperatuuri tõttu, aja jooksul nõrgeneda. See võib põhjustada pragusid, mis vähendavad rehvi terviklikkust ja võivad viia ootamatute purunemisteni.

Rehvi valmistamiskuupäeva saate teada DOT-koodist, mis on trükitud rehvi küljele. See koosneb neljast numbrist, kus esimesed kaks näitavad valmistamisnädalat ja viimased kaks valmistamisaastat.

Pange tähele, et rehve tuleb regulaarselt kontrollida kulumise, pragude ja muude kahjustuste suhtes ning neid tuleks asendada varem, kui nad on kulunud või kahjustatud, isegi kui need pole veel saavutanud soovitatud vanusepiiri. Lisaks tuleb rehve hoida korralikult, et pikendada nende kasutusiga ja säilitada nende jõudlust.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *