Kuidas valida rehve?

0 Comments

kuidas valida rehve

Rehvide valimisel tuleks arvesse võtta mitmeid aspekte:

Tüüp: Valige rehvid vastavalt teie auto tüübile ja kasutusele. Turul on saadaval sõiduauto, veoauto, maasturi ja mootorratta rehvid. Lisaks on olemas eraldi rehvid suviseks ja talviseks kasutamiseks.

Suurus: Rehvi suurus peaks sobima teie auto jaoks. Rehvi suurust näidatakse tavaliselt kolme numbri ja kahe tähega (näiteks 205/55 R16), kus esimene number näitab rehvi laiust millimeetrites, teine number näitab rehvi kõrguse ja laiuse suhet protsentides ning viimane number näitab velje läbimõõtu tollides.

Tootja: Valige usaldusväärne rehvitootja. Kuulsad tootjad nagu Michelin, Bridgestone, Continental ja Pirelli on tuntud oma kvaliteetsete toodete poolest.

Hind: Valige rehvid, mis sobivad teie eelarvega. Kuid ärge ohverdage kvaliteeti hinnasäästu nimel.

Sõiduomadused: Mõelge, millised on teie sõiduomadused. Kas te sõidate suuresti linnas või maanteel? Kas te sõidate rohkem suvel või talvel? Kas teie piirkonnas on palju vihma või lund?

Sõiduki tüüp: Kui teil on veoauto või maastur, vajate tõenäoliselt raskematele koormustele mõeldud rehve. Kui teil on sportauto, vajate võib-olla suurema jõudlusega rehve.

Märgistus: Rehvimärgistus annab teile teavet rehvi märghaardumise, mürataseme ja kütusekulu kohta. Parema märghaardumisega rehvid aitavad vähendada pidurdusteekonda märjal teel. Madalama müratasemega rehvid muudavad sõidu mugavamaks. Madalama kütusekulu näitajaga rehvid aitavad vähendada kütusekulu.

Ülevaated: Lugege teiste tarbijate ülevaateid rehvide kohta, et saada parem ülevaade nende jõudlusest.

Kõige tähtsam on valida rehvid, mis sobivad teie sõidustiiliga ja vastavad teie ohutusnõuetele.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *